Digimon RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Digimon RPG

Digimon RolePlay'a Hepiniz Hoşgeldiniz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

RP oyunu(Tanıtım-Nasıl oynanır)

YazarMesaj
MasaruTR
Admin
Admin
MasaruTR

RP oyunu(Tanıtım-Nasıl oynanır) Empty
MesajKonu: RP oyunu(Tanıtım-Nasıl oynanır)   RP oyunu(Tanıtım-Nasıl oynanır) Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 4:05 pm

RP Nedir?

Role Play oynadığınız karakteriniz ile bütünleşerek rol yapmaktır. Karakterinizi doğduğu,bulunduğu ortama,çevresindeki kişilere ve yaşadığı olaylara göre oynatırsınız. Karakterinizin yapısınada bu olaylar doğrultusunda siz karar verirsiniz. Sinirli olabilir,cesur olabilir,duygusal biri olabilir,korkak biri olabilir.

Nasıl RP yaparım?

Öncelikle karakterinizi iyi tanımalısınız. Ona doğduğu,büyüdüğü ortama ve yaşadığı olaylara göre bir kişilik verebilirsiniz. Bir oyunda karakteriniz ile oynarken emoteler aracılığı ilede oyunda gerçekci bir yaşam yaratabilirsiniz. Ayrıca oyunda diğer karakterlerle konuşurken bulunduğumuz döneme ve kişiliğimize dikkat etmeliyiz. Örneğin orta çağda geçen bir yaşamda rol yapıyorsak şu şekilde bir konuşma olabilir.

-Hoşgeldin ihtiyar John.

*İhtiyar etrafına kuşkulu bir şekilde bakarak sandalyeye oturur.

-Hoşbulduk Michael.

-Lord British bu gün halka meydanda bir konuşma yapacakmış.

-Sanırım büyük bir savaş olacak. Tanrı Britain'i korusun.

*Michael yavaşca ayağa kalkar. Yan duvarda asılı olan kılıcını çeker ve kılıcına duygu dolu gözlerle bakar.

-Ben savaşa hazırım. Aslında uzun zamandır bu anı bekliyordum.

Emoteler hakkında?

Çoğu Frp oyunlarında RP yapanlar için emoteler bulunmaktadır. Böylece oyunun grafikleri ile gerçeleştiremediğiniz ve karşınızdakilerin farketmesi gerekirken farketmediği işlevlerde emoteler ile yaptığınızı belli edebilirsiniz. Ultima Online'den bir örnek verirsek.

*Masadan baltasını hızlıca eline alır.* Normalde oyunda masada duran bir baltaya tıkladığımızda direk elimize gelir ancak bu emote ile bu olayı canlandırabiliriz.

*Yüzünde sinirli bir ifade oluşur.* Oyunun grafiklerinde karakterinizin yüzünde bu ifade oluşmaz ve çevrenizdekiler sinirlendiğinizi bu emote ile anlayabilir.

Saygılar...

DIGIMON-WORLD YÖNETİMİ
https://trdigimonroleplay.yetkin-forum.com

RP oyunu(Tanıtım-Nasıl oynanır)
1 sayfadaki 1 sayfası